LM340ASX-5.0/NOPB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

LM340ASX-5.0/NOPB

Производителот
Texas
Опис
IC REG LIN 5V 1A DDPAK/TO263-3
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
43958
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • излезна конфигурација:Positive
 • излезен тип:Fixed
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):35V
 • напон - излез (мин/фиксна):5V
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):2V @ 1A
 • струја - излез:1A
 • струја - мирен (iq):6 mA
 • струја - снабдување (макс):-
 • псрр:70dB (120Hz)
 • контролни карактеристики:-
 • заштитни карактеристики:Over Current, Short Circuit
 • Работна температура:0°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
 • добавувач уред пакет:DDPAK/TO-263-3
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RT9169-18GVL

RT9169-18GVL

Richtek

IC REG LIN 1.8V 100MA SOT23-3L

На залиха: 300.000

По нарачка: 300.000

$0.07400

LT1087CT

LT1087CT

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC REG LINEAR ADJ 5A TO220-5

На залиха: 5.000

По нарачка: 5.000

$3.25000

SPX29301T5-L-3-3/TR

SPX29301T5-L-3-3/TR

MaxLinear

IC REG LINEAR 3.3V 3A TO263-5

На залиха: 17.973

По нарачка: 17.973

$0.00000

LP3855ES-3.3

LP3855ES-3.3

Texas

IC REG LINEAR 3.3V 1.5A DDPAK

На залиха: 10.000

По нарачка: 10.000

$2.90000

MC7805BT

MC7805BT

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC REG LINEAR 5V 1A TO220AB

На залиха: 20.000

По нарачка: 20.000

$0.49000

L78S12CT

L78S12CT

STMicroelectronics

IC REG LINEAR 12V 2A TO3

На залиха: 20.000

По нарачка: 20.000

$0.15800

LE25ABD

LE25ABD

STMicroelectronics

IC REG LINEAR 2.5V 100MA 8SO

На залиха: 13.000

По нарачка: 13.000

$0.80000

SC4205IS-1.8TRT

SC4205IS-1.8TRT

Semtech

IC REG LINEAR 1.8V 1A 8SOIC

На залиха: 105.410

По нарачка: 105.410

$0.00000

LM9076SX-5.0

LM9076SX-5.0

Texas

IC REG LIN 5V 150MA DDPAK/TO263

На залиха: 120.000

По нарачка: 120.000

$1.10000

LM323T

LM323T

STMicroelectronics

IC REG LINEAR 5V 3A TO220

На залиха: 30.000

По нарачка: 30.000

$0.21000

Категорија на производи

Top