L4931CDT80

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

L4931CDT80

Производителот
STMicroelectronics
Опис
IC REG LINEAR 8V 250MA DPAK
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
L4931CDT80 PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Obsolete
 • излезна конфигурација:Positive
 • излезен тип:Fixed
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):20V
 • напон - излез (мин/фиксна):8V
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):0.8V @ 250mA
 • струја - излез:250mA
 • струја - мирен (iq):1.6 mA
 • струја - снабдување (макс):7 mA
 • псрр:67dB ~ 55dB (120Hz ~ 10kHz)
 • контролни карактеристики:-
 • заштитни карактеристики:Over Current, Over Temperature
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
 • добавувач уред пакет:DPAK
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
XC6227C47BMR-G

XC6227C47BMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 4.75V 700MA SOT25

На залиха: 0

$0.32738

XD6506B472MR-G

XD6506B472MR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 4.7V 150MA SOT25

На залиха: 0

$0.23055

XC6222C21BER-G

XC6222C21BER-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 2.15V 700MA 6USPC

На залиха: 0

$0.34583

S-1132B54-U5T1U

S-1132B54-U5T1U

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 5.4V 300MA SOT89-5

На залиха: 0

$0.39008

S-1142A80I-E6T1U

S-1142A80I-E6T1U

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 8V 200MA 6HSOP

На залиха: 0

$0.67819

XC6222D081MR-G

XC6222D081MR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 0.8V 700MA SOT25

На залиха: 0

$0.32738

MIC2214-DNYML-TR

MIC2214-DNYML-TR

Roving Networks / Microchip Technology

IC REG LINEAR 1.85V/2.85V 10MLF

На залиха: 0

$1.14400

S-13A1E35-U5T1U3

S-13A1E35-U5T1U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 3.5V 1A SOT89-5

На залиха: 0

$0.60420

MAX8878EZK28+

MAX8878EZK28+

Rochester Electronics

IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG

На залиха: 26.667

$1.13000

L7812ABV

L7812ABV

STMicroelectronics

IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220AB

На залиха: 7.537

$0.54000

Категорија на производи

Top