MIC5256-2.9BM5-TR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

MIC5256-2.9BM5-TR

Производителот
Roving Networks / Microchip Technology
Опис
IC REG LINEAR 2.9V 150MA SOT23-5
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
MIC5256-2.9BM5-TR PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Discontinued at Digi-Key
 • излезна конфигурација:Positive
 • излезен тип:Fixed
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):6V
 • напон - излез (мин/фиксна):2.9V
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):0.25V @ 150mA
 • струја - излез:150mA
 • струја - мирен (iq):150 µA
 • струја - снабдување (макс):-
 • псрр:60dB ~ 45dB (10Hz ~ 10kHz)
 • контролни карактеристики:Enable
 • заштитни карактеристики:Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:SC-74A, SOT-753
 • добавувач уред пакет:SOT-23-5
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TCR2EF20,LM(CT

TCR2EF20,LM(CT

Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation

IC REG LINEAR 2V 200MA SMV

На залиха: 0

$0.06360

S-13R1F32-M5T1U3

S-13R1F32-M5T1U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 3.2V 150MA SOT23-5

На залиха: 0

$0.29203

S-1335A22-A4T2U3

S-1335A22-A4T2U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 2.2V 150MA HSNT4-B

На залиха: 0

$0.31640

MIC5320-LLYML-TR

MIC5320-LLYML-TR

Roving Networks / Microchip Technology

IC REG LINEAR 2.7V/2.7V 6MLF

На залиха: 0

$0.79300

TPS71710DRVR

TPS71710DRVR

Texas

IC REG LINEAR 1V 150MA 6WSON

На залиха: 2.171

$1.11000

XC6901D22BMR-G

XC6901D22BMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR -2.25V 200MA SOT25

На залиха: 0

$0.37100

MAX15007CATT/V+

MAX15007CATT/V+

Maxim Integrated

IC REG LINEAR POS ADJ 50MA 6TDFN

На залиха: 0

$1.68997

MCP1703T-4002E/MC

MCP1703T-4002E/MC

Roving Networks / Microchip Technology

IC REG LINEAR 4V 250MA 8DFN

На залиха: 0

$0.57200

AP7315DQ-33W5-7

AP7315DQ-33W5-7

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT25

На залиха: 259.796.000

$0.45000

S-1335L16-M5T1U3

S-1335L16-M5T1U3

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 1.6V 150MA SOT23-5

На залиха: 0

$0.34736

Категорија на производи

Top