ADC0801S040TS/C1:1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

ADC0801S040TS/C1:1

Производителот
NXP Semiconductors
Опис
IC ADC 8BIT SAR 20SSOP
Категорија
интегрирани кола
Семејство
аквизиција на податоци - аналогни во дигитални конвертори (adc)
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Obsolete
 • број на битови:8
 • стапка на земање примероци (во секунда):10k
 • број на влезови:1
 • тип на влез:Differential
 • интерфејс за податоци:Parallel
 • конфигурација:ADC
 • сооднос - s/h:adc:-
 • број на а/д конвертори:1
 • архитектура:SAR
 • референтен тип:External, Supply
 • напон - напојување, аналоген:4.5V ~ 6.3V
 • напон - напојување, дигитален:4.5V ~ 6.3V
 • карактеристики:-
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • пакет / куќиште:20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width)
 • добавувач уред пакет:20-SSOP
 • тип на монтирање:Surface Mount
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
AD7468BRMZ-REEL7

AD7468BRMZ-REEL7

Rochester Electronics

ADC, SUCCESSIVE APPROXIMATION, 8

На залиха: 21.097

$1.93000

LTC2348CLX-16#PBF

LTC2348CLX-16#PBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC ADC 16BIT SAR 48LQFP

На залиха: 306

$33.63000

LTC2163IUK#TRPBF

LTC2163IUK#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC ADC 16BIT PIPELINED 48QFN

На залиха: 0

$74.19000

AD7875LP

AD7875LP

Rochester Electronics

12-BIT SAR PARALLEL ADC

На залиха: 794

$67.79000

LTC1860HMS8#TRPBF

LTC1860HMS8#TRPBF

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

IC ADC 12BIT SAR 8MSOP

На залиха: 0

$4.23000

MX7705EUE+T

MX7705EUE+T

Maxim Integrated

IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 16TSSOP

На залиха: 0

$5.08300

AD7450ARM

AD7450ARM

Rochester Electronics

12-BIT SAR SERIAL ADC

На залиха: 10.387

$6.29000

ADC12D1800RFIUT

ADC12D1800RFIUT

Texas

IC ADC 12BIT FOLD INTERP 292BGA

На залиха: 0

$4313.27600

AD9627BCPZ-125

AD9627BCPZ-125

Rochester Electronics

2 CH 12-BIT ADC, PARALLEL

На залиха: 1.861

$65.48000

MAX1064BEEG+

MAX1064BEEG+

Maxim Integrated

IC ADC 10BIT SAR 24QSOP

На залиха: 77

$9.65000

Категорија на производи

Top