74LVT245PW/AUJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

74LVT245PW/AUJ

Производителот
NXP Semiconductors
Опис
IC TXRX NON-INVERT 3.6V 20TSSOP
Категорија
интегрирани кола
Семејство
логика - бафери, драјвери, приемници, примопредаватели
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
74LVT245PW/AUJ PDF
Истражување
 • серија:74LVT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • логички тип:Transceiver, Non-Inverting
 • број на елементи:1
 • број на битови по елемент:8
 • тип на влез:-
 • излезен тип:3-State
 • струја - излез висок, низок:32mA, 64mA
 • напон - напојување:2.7V ~ 3.6V
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
 • добавувач уред пакет:20-TSSOP
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MC74VHC1G07DTT1

MC74VHC1G07DTT1

Rochester Electronics

IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 5TSOP

На залиха: 2.240

$0.05000

QS74FCT2245TZ

QS74FCT2245TZ

Rochester Electronics

BUS TRANSCEIVER, FCT SERIES

На залиха: 246

$1.60000

74AHC126PW-Q100118

74AHC126PW-Q100118

Rochester Electronics

BUS DRIVER, AHC/VHC/H/U/V SERIES

На залиха: 1.757

$0.09000

SN74AS2640N

SN74AS2640N

Rochester Electronics

BUS TRANSCEIVER

На залиха: 450

$3.30000

74LVC1G17GW/S430125

74LVC1G17GW/S430125

Rochester Electronics

BUFFER, LVC/LCX/Z SERIES

На залиха: 85.000

$0.03000

CY74FCT163501CPVC

CY74FCT163501CPVC

Rochester Electronics

BUS TRANSCEIVER, FCT SERIES

На залиха: 4.753

$1.31000

CD74LPT16543ASM

CD74LPT16543ASM

Rochester Electronics

FAST 16-BIT LATCHED TRANSCEIVER

На залиха: 2.742

$3.68000

V62/04723-02YE

V62/04723-02YE

Rochester Electronics

SN74LVTH245A-EP ENHANCED PRODUCT

На залиха: 397

$1.51000

MC14050BFL1

MC14050BFL1

Rochester Electronics

BUFFER, 6-FUNC

На залиха: 0

$0.09000

74LVC16244ADGVJ

74LVC16244ADGVJ

Nexperia

IC BUF NON-INVERT 3.6V 48TSSOP

На залиха: 2.487

$0.79000

Категорија на производи

Top