FT24C256A-ESR-T

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

FT24C256A-ESR-T

Производителот
Fremont Micro Devices
Опис
IC EEPROM 256KBIT I2C 1MHZ 8SOP
Категорија
интегрирани кола
Семејство
меморија
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • тип на меморија:Non-Volatile
 • формат на меморија:EEPROM
 • технологија:EEPROM
 • големина на меморија:256Kb (32K x 8)
 • мемориски интерфејс:I²C
 • фреквенција на часовникот:1 MHz
 • пишување циклус време - збор, страница:5ms
 • време за пристап:550 ns
 • напон - напојување:1.8V ~ 5.5V
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
 • добавувач уред пакет:8-SOP
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MX29F800CBXEI-70G

MX29F800CBXEI-70G

Macronix

IC FLASH 8MBIT PARALLEL

На залиха: 0

$2.76800

93C46C-I/SN

93C46C-I/SN

Roving Networks / Microchip Technology

IC EEPROM 1KBIT SPI 3MHZ 8SOIC

На залиха: 663

$0.25000

S29GL01GT12TFN013

S29GL01GT12TFN013

Cypress Semiconductor

IC FLASH 1GBIT PARALLEL 56TSOP

На залиха: 0

$10.80000

24LC128-I/MF

24LC128-I/MF

Roving Networks / Microchip Technology

IC EEPROM 128KBIT I2C 8DFN

На залиха: 88

$0.82000

93LC56A-I/SN

93LC56A-I/SN

Roving Networks / Microchip Technology

IC EEPROM 2KBIT SPI 2MHZ 8SOIC

На залиха: 1.773

$0.25000

SST39VF3201-70-4I-EKE

SST39VF3201-70-4I-EKE

Roving Networks / Microchip Technology

IC FLASH 32MBIT PARALLEL 48TSOP

На залиха: 5

$4.51000

25LC640AXT-E/ST

25LC640AXT-E/ST

Roving Networks / Microchip Technology

IC EEPROM 64KBIT SPI 8TSSOP

На залиха: 0

$0.64000

7132SA55L48B

7132SA55L48B

Renesas Electronics America

IC SRAM 16KBIT PARALLEL 48LCC

На залиха: 0

$95.40706

AT24C02B-TH-T

AT24C02B-TH-T

Rochester Electronics

IC EEPROM 2KBIT I2C 1MHZ 8TSSOP

На залиха: 3.047

$0.29000

AS7C316096A-10TINTR

AS7C316096A-10TINTR

Alliance Memory, Inc.

IC SRAM 16MBIT PARALLEL 48TSOP I

На залиха: 0

$18.22500

Категорија на производи

Top