MW6IC2015NBR1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

MW6IC2015NBR1

Производителот
NXP Semiconductors
Опис
IC AMP CEL 1.8GHZ-1.99GHZ TO272
Категорија
rf/if и rfid
Семејство
rf засилувачи
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
MW6IC2015NBR1 PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • фреквенција:1.8GHz ~ 1.99GHz
 • p1db:-
 • добивка:26dB
 • бројка за бучава:-
 • rf тип:Cellular, W-CDMA, GSM, EDGE, TDMA, CDMA
 • напон - напојување:26V
 • струја - снабдување:100mA
 • фреквенција на тестирање:-
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:TO-272-16 Variant, Flat Leads
 • добавувач уред пакет:TO-272 WB-16
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
BGU7041,115

BGU7041,115

Rochester Electronics

RF/MICROWAVE AMPLIFIER, 1 FUNC

На залиха: 21.609

$0.19000

BGA3031J

BGA3031J

NXP Semiconductors

IC AMP CATV 5MHZ-85MHZ 20HVQFN

На залиха: 5.800

$1.98000

MAAP-011246-TR0500

MAAP-011246-TR0500

Metelics (MACOM Technology Solutions)

IC AMP VSAT 27.5GHZ-31GHZ 32AQFN

На залиха: 500

$78.61000

MAAL-011111-TR0500

MAAL-011111-TR0500

Metelics (MACOM Technology Solutions)

IC RF AMP 22GHZ-38GHZ 16QFN

На залиха: 0

$51.08000

MAAP-011232-TR0500

MAAP-011232-TR0500

Metelics (MACOM Technology Solutions)

IC RF AMP 100MHZ-3GHZ 16QFN

На залиха: 625

$18.21000

MAX2266EUE

MAX2266EUE

Rochester Electronics

CEL-BAND LINEAR POWER AMPLIFIER

На залиха: 1.496

$1.07000

MAX2240EBL

MAX2240EBL

Rochester Electronics

IC POWER AMP 9UCSP

На залиха: 11.303

$3.01000

SC2200A-00A00

SC2200A-00A00

Maxim Integrated

IC AMP CDMA 698MHZ-2.7GHZ 80QFN

На залиха: 187.880

$78.55000

PMA3-83LNW+

PMA3-83LNW+

SMT LOW NOISE AMPLIFIER, 400 - 8

На залиха: 0

$12.66000

F0453BLEGK8

F0453BLEGK8

Renesas Electronics America

LGA 5.00X5.00X0.80 MM, 0.50MM PI

На залиха: 0

$7.19770

Категорија на производи

атенуатори
2983 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/PE43712B-Z-883553.jpg
балун
1081 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/ATB3225-75011CT-001-870694.jpg
rf додатоци
2690 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/XA-ACC-CS-L-418489.jpg
rf засилувачи
18087 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/UPC2726T-E3-883656.jpg
rf антени
7993 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/TANGO20A-0-35M-SMAM-S-RA-26-706416.jpg
rf демодулатори
227 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/MAX2312EEI-686061.jpg
RF детектори
347 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/AD8314ARMZ-REEL7-835669.jpg
Top