RLR05C7321FRB14

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

RLR05C7321FRB14

Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 7.32K OHM 1% 1/8W AXIAL
Категорија
отпорници
Семејство
отпорници-преку дупка
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
RLR05C7321FRB14 PDF
Истражување
 • серија:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.32 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Military, Moisture Resistant, Weldable
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:Axial
 • добавувач уред пакет:Axial
 • големина / димензија:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
RN55C3013DBSL

RN55C3013DBSL

Vishay / Dale

RES 301K OHM 1/8W .5% AXIAL

На залиха: 0

$1.51200

RWR84S1R18FRBSL

RWR84S1R18FRBSL

Vishay / Dale

RES 1.18 OHM 7W 1% WW AXIAL

На залиха: 0

$14.12120

CMF5053K600FKEA

CMF5053K600FKEA

Vishay / Dale

RES 53.6K OHM 1/4W 1% AXIAL

На залиха: 0

$0.17024

CMF552M0000FKEB

CMF552M0000FKEB

Vishay / Dale

RES 2M OHM 1/2W 1% AXIAL

На залиха: 0

$0.38038

RN50C1960FRSL

RN50C1960FRSL

Vishay / Dale

RES 196 OHM 1/20W 1% AXIAL

На залиха: 0

$0.40504

RWR80N1R50FSS73

RWR80N1R50FSS73

Vishay / Dale

RES 1.5 OHM 2W 1% WW AXIAL

На залиха: 0

$9.28340

RN55C8871FRSL

RN55C8871FRSL

Vishay / Dale

RES 8.87K OHM 1/8W 1% AXIAL

На залиха: 0

$0.24480

RNC55H4871BSB1465

RNC55H4871BSB1465

Vishay / Dale

ERC-55-65 4.87K .1% T-2 RNC55H48

На залиха: 0

$4.81600

MFR-12DTD52-10K2

MFR-12DTD52-10K2

Yageo

RES MF 1/6W 0.5% AXIAL

На залиха: 0

$0.02880

RNC65H9091BRRE865

RNC65H9091BRRE865

Vishay / Dale

ERC-65-65 9.09K .1% T-2 RNC65H90

На залиха: 0

$5.02740

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/6104-6-1-2-607618.jpg
Top