MP4KE8.2CA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

MP4KE8.2CA

Производителот
Roving Networks / Microchip Technology
Опис
TVS DIODE 7.02V 12.1V DO204AL
Категорија
уреди за заштита на кола
Семејство
телевизори - диоди
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:Military, MIL-PRF-19500
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • тип:Zener
 • еднонасочни канали:-
 • двонасочни канали:1
 • напон - обратно исклучување (тип):7.02V
 • напон - дефект (мин.):7.79V
 • напон - стегање (макс) @ ipp:12.1V
 • струја - врвен пулс (10/1000µs):33A
 • моќност - врвен пулс:400W
 • заштита на далноводот:No
 • апликации:General Purpose
 • капацитет @ фреквенција:-
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C (TJ)
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:DO-204AL, DO-41, Axial
 • добавувач уред пакет:DO-204AL (DO-41)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
SMDJ60CA R7G

SMDJ60CA R7G

TSC (Taiwan Semiconductor)

TVS DIODE 60V 96.8V DO214AB

На залиха: 0

$0.48526

TV50C540JB-G

TV50C540JB-G

Comchip Technology

TVS DIODE 54V 87.1V DO214AB

На залиха: 0

$0.91050

PUSB2X4DH

PUSB2X4DH

Nexperia

TVS DIODE 4.3V SOT457

На залиха: 7.626

$0.41000

P6SMB160A-Q

P6SMB160A-Q

J.W. Miller / Bourns

TVS DIODE AECQ

На залиха: 0

$0.13950

JAN1N6127AUS

JAN1N6127AUS

Roving Networks / Microchip Technology

TVS DIODE 56V 103.1V B SQ-MELF

На залиха: 0

$14.00100

S14C36-8TR

S14C36-8TR

SMC Diode Solutions

36V TVS,PACKAGE SO-14

На залиха: 0

$0.66000

MXP4KE250CAE3

MXP4KE250CAE3

Roving Networks / Microchip Technology

TVS DIODE 214V 344V DO204AL

На залиха: 0

$22.45500

1N6131

1N6131

Roving Networks / Microchip Technology

TVS DIODE

На залиха: 0

$10.05000

SM6T100A-M3/52

SM6T100A-M3/52

Vishay General Semiconductor – Diodes Division

TVS DIODE 85.5V 137V DO214AA

На залиха: 0

$0.13469

1.5SMC33CA V6G

1.5SMC33CA V6G

TSC (Taiwan Semiconductor)

TVS DIODE 28.2V 45.7V DO214AB

На залиха: 0

$0.24148

Категорија на производи

додатоци
2904 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/2907998-662908.jpg
прекинувачи
63594 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/MOCB2-PL3-25A-777370.jpg
осигурувачи
5567 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S-8101-1-R-395826.jpg
осигурувачи
23640 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/37401000000-843277.jpg
Top