STD3NK100Z

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

STD3NK100Z

Производителот
STMicroelectronics
Опис
MOSFET N-CH 1000V 2.5A DPAK
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
транзистори - фетови, мосфети - единечни
Серии
-
На залиха
1363
Листови со податоци онлајн
STD3NK100Z PDF
Истражување
 • серија:SuperMESH™
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • тип на стапало:N-Channel
 • технологија:MOSFET (Metal Oxide)
 • одвод до извор напон (vdss):1000 V
 • струја - континуирано одвод (ид) @ 25°c:2.5A (Tc)
 • погонски напон (максимално вклучено, мин. rds вклучено):10V
 • rds на (макс) @ id, vgs:6Ohm @ 1.25A, 10V
 • vgs(th) (max) @ id:4.5V @ 50µA
 • полнење на портата (qg) (макс) @ vgs:18 nC @ 10 V
 • vgs (макс):±30V
 • влезен капацитет (ciss) (макс) @ vds:601 pF @ 25 V
 • карактеристика на стапалата:-
 • дисипација на енергија (макс):90W (Tc)
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C (TJ)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • добавувач уред пакет:DPAK
 • пакет / куќиште:TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
IRFR9024TRLPBF

IRFR9024TRLPBF

Vishay / Siliconix

MOSFET P-CH 60V 8.8A DPAK

На залиха: 2.729

$2.03000

IXTP48P05T

IXTP48P05T

Wickmann / Littelfuse

MOSFET P-CH 50V 48A TO220AB

На залиха: 2.500

$2.80420

BSC090N03MSGATMA1

BSC090N03MSGATMA1

Rochester Electronics

MOSFET N-CH 30V 12A/48A TDSON

На залиха: 20.000

$0.21000

STL110N4F7AG

STL110N4F7AG

STMicroelectronics

MOSFET N-CH 40V 108A POWERFLAT

На залиха: 0

$0.62300

BUK9535-100A,127

BUK9535-100A,127

Rochester Electronics

MOSFET N-CH 100V 41A TO220AB

На залиха: 4.000

$0.42000

NVB5860NLT4G

NVB5860NLT4G

Rochester Electronics

MOSFET N-CH 60V 220A D2PAK-3

На залиха: 4.040

$2.18000

DMN60H4D5SK3-13

DMN60H4D5SK3-13

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

MOSFET N-CH 600V 2.5A TO252

На залиха: 0

$0.21483

STWA40N95K5

STWA40N95K5

STMicroelectronics

MOSFET N-CH 950V 38A TO247-3

На залиха: 0

$14.09000

DMP3026SFDF-13

DMP3026SFDF-13

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

MOSFET P-CH 30V 10.3A 6UDFN

На залиха: 0

$0.15465

IRF7759L2TRPBF

IRF7759L2TRPBF

IR (Infineon Technologies)

MOSFET N-CH 75V 26A DIRECTFET

На залиха: 13.138

$5.57000

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top