MRF7S21110HR3

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

MRF7S21110HR3

Производителот
NXP Semiconductors
Опис
FET RF 65V 2.17GHZ NI-780
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
транзистори - фетови, мосфети - рф
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
MRF7S21110HR3 PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • тип на транзистор:LDMOS
 • фреквенција:2.17GHz
 • добивка:17.3dB
 • напон - тест:28 V
 • тековен рејтинг (ампери):-
 • бројка за бучава:-
 • струја - тест:1.1 A
 • моќност - излезна:33W
 • напон - номинален:65 V
 • пакет / куќиште:SOT-957A
 • добавувач уред пакет:NI-780H-2L
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
MRF5P21240HR6

MRF5P21240HR6

Rochester Electronics

RF 2-ELEMENT, S BAND, N-CHANNEL

На залиха: 9

$149.91000

SD2931-11W

SD2931-11W

STMicroelectronics

IC TRANS RF HF/VHF/UHF

На залиха: 0

$64.75000

MMRF1014NT1

MMRF1014NT1

NXP Semiconductors

FET RF 68V 1.96GHZ PLD-1.5

На залиха: 991

$16.98000

BPS9G2933X-450Z

BPS9G2933X-450Z

Ampleon

BPS9G2933X-450/SOT502/TRAY

На залиха: 0

$602.27867

MRF5S19100HR5

MRF5S19100HR5

NXP Semiconductors

FET RF 65V 1.99GHZ NI-780

На залиха: 0

$57.57000

2SK3815-E

2SK3815-E

Rochester Electronics

NCH 4V DRIVE SERIES

На залиха: 1.990

$0.59000

BLF8G22LS-240J

BLF8G22LS-240J

Ampleon

RF FET LDMOS 65V 19DB SOT502B

На залиха: 0

$83.03590

MRF1550NT1

MRF1550NT1

Rochester Electronics

RF VERY HIGH FREQUENCY BAND, N-C

На залиха: 0

$26.66000

BLC8G21LS-160AVY

BLC8G21LS-160AVY

Ampleon

RF FET LDMOS 65V 15DB SOT12751

На залиха: 52

$71.84000

BF909A215

BF909A215

Rochester Electronics

MOSFET N-CH SOT-143B

На залиха: 2.974

$0.18000

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top