BZX84B5V6LT1G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

BZX84B5V6LT1G

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
диоди - зенер - единечни
Серии
-
На залиха
7332
Листови со податоци онлајн
BZX84B5V6LT1G PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • напон - зенер (ном) (vz):5.6 V
 • толеранција:±2%
 • моќност - макс:225 mW
 • импеданса (макс) (zzt):40 Ohms
 • струја - обратно истекување @ vr:1 µA @ 2 V
 • напон - напред (vf) (max) @ ако:900 mV @ 10 mA
 • Работна температура:-65°C ~ 150°C (TJ)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
 • добавувач уред пакет:SOT-23-3 (TO-236)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
3SMAJ5929B-TP

3SMAJ5929B-TP

Micro Commercial Components (MCC)

DIODE ZENER 15V 3W DO214AC

На залиха: 718.389

По нарачка: 718.389

$0.51000

DDZ13ASF-7

DDZ13ASF-7

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

DIODE ZENER 12.43V 500MW SOD323F

На залиха: 300.000

По нарачка: 300.000

$0.17000

SML4749A-E3/61

SML4749A-E3/61

Vishay General Semiconductor – Diodes Division

DIODE ZENER 24V 1W DO214AC

На залиха: 7.987

По нарачка: 7.987

$0.53000

MM3Z18

MM3Z18

Diotec Semiconductor

DIODE ZENER 18V 300MW SOD323

На залиха: 1.000.000

По нарачка: 1.000.000

$0.02650

BZT52C33-TP

BZT52C33-TP

Micro Commercial Components (MCC)

DIODE ZENER 33V 200MW SOD123

На залиха: 2.339.244

По нарачка: 2.339.244

$0.19000

MMSZ5221BT1

MMSZ5221BT1

Rochester Electronics

DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD123

На залиха: 300.000

По нарачка: 300.000

$0.02000

BZT52-B12J

BZT52-B12J

Nexperia

DIODE ZENER 12V 590MW SOD123

На залиха: 10.000

По нарачка: 10.000

$0.22000

CZRUR52C6V2

CZRUR52C6V2

Comchip Technology

DIODE ZENER 6.2V 150MW 0603

На залиха: 8.000

По нарачка: 8.000

$0.07337

BZX85C24-TR

BZX85C24-TR

Vishay General Semiconductor – Diodes Division

DIODE ZENER 24V 1.3W DO41

На залиха: 2.700

По нарачка: 2.700

$0.40000

BZX384C5V1-HE3-08

BZX384C5V1-HE3-08

Vishay General Semiconductor – Diodes Division

DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323

На залиха: 1.650.000

По нарачка: 1.650.000

$0.27000

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top