T1635T-6I

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

T1635T-6I

Производителот
STMicroelectronics
Опис
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
тиристори - триаци
Серии
-
На залиха
200000
Листови со податоци онлајн
T1635T-6I PDF
Истражување
 • серија:Snubberless™
 • пакет:Tube
 • статус на дел:Active
 • триак тип:Alternistor - Snubberless
 • напон - исклучена состојба:600 V
 • струја - вклучена состојба (тоа (rms)) (макс):16 A
 • напон - активирач на портата (vgt) (макс):1.3 V
 • тековно - неповторливо. пренапон 50, 60 Hz (itsm):120A, 126A
 • струја - активирач на портата (igt) (макс):35 mA
 • струја - задржете (ih) (макс):40 mA
 • конфигурација:Single
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C (TJ)
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:TO-220-3
 • добавувач уред пакет:TO-220AB
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
Z0107MA 2AL2

Z0107MA 2AL2

STMicroelectronics

TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92-3

На залиха: 704.975

По нарачка: 704.975

$0.46000

TPDV1225RG

TPDV1225RG

STMicroelectronics

TRIAC ALTERNISTOR 1.2KV 25A TOP3

На залиха: 254.820

По нарачка: 254.820

$10.94000

Z0107NA 5AL2

Z0107NA 5AL2

STMicroelectronics

TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92

На залиха: 10.000

По нарачка: 10.000

$0.72000

MAC8SNG

MAC8SNG

Wickmann / Littelfuse

TRIAC SENS GATE 800V 8A TO220AB

На залиха: 100.000

По нарачка: 100.000

$1.13000

T1635-600G

T1635-600G

STMicroelectronics

TRIAC ALTERNISTOR 600V 16A D2PAK

На залиха: 14.498

По нарачка: 14.498

$2.46000

T405-600B-TR

T405-600B-TR

STMicroelectronics

TRIAC SENS GATE 600V 4A DPAK

На залиха: 627.500

По нарачка: 627.500

$1.05000

ACST830-8T

ACST830-8T

STMicroelectronics

TRIAC 800V 8A TO220AB

На залиха: 2.271

По нарачка: 2.271

$1.33000

ACST830-8FP

ACST830-8FP

STMicroelectronics

TRIAC 800V 8A TO220FP

На залиха: 38.271

По нарачка: 38.271

$1.72000

BTB24-800BWRG

BTB24-800BWRG

STMicroelectronics

TRIAC ALTERNISTOR 800V TO220AB

На залиха: 338.300

По нарачка: 338.300

$2.78000

T2550-12I

T2550-12I

STMicroelectronics

1200V 25A SNUBBERLESS TRI

На залиха: 110.000

По нарачка: 110.000

$4.40500

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top