XC6501B2717R-G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

XC6501B2717R-G

Производителот
Torex Semiconductor Ltd.
Опис
IC REG LINEAR 2.7V 200MA 4USPN
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - регулатори на напон - линеарни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • излезна конфигурација:Positive
 • излезен тип:Fixed
 • број на регулатори:1
 • напон - влез (макс):6V
 • напон - излез (мин/фиксна):2.7V
 • напон - излез (макс):-
 • пад на напон (макс):0.38V @ 200mA
 • струја - излез:200mA
 • струја - мирен (iq):20 µA
 • струја - снабдување (макс):-
 • псрр:50dB (1kHz)
 • контролни карактеристики:Enable
 • заштитни карактеристики:Over Current
 • Работна температура:-40°C ~ 85°C (TA)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:4-XDFN
 • добавувач уред пакет:4-USPN (0.90x1.2)
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
LM340T-15/NOPB

LM340T-15/NOPB

Texas

IC REG LINEAR 15V 1.5A TO220-3

На залиха: 4.199

$1.63000

RP115L391B-E2

RP115L391B-E2

RICOH Electronic Devices Co., LTD.

IC REG LIN 3.9V 500MA DFN1216-8

На залиха: 0

$0.54000

NCP717BMX180TCG

NCP717BMX180TCG

Rochester Electronics

IC REG LINEAR 1.8V 300MA 4XDFN

На залиха: 81.000

$0.10000

RT9073-15GB

RT9073-15GB

Richtek

IC REG LINEAR 1.5V 250MA SOT23-5

На залиха: 0

$0.64000

MCP1826-1802E/AT

MCP1826-1802E/AT

Roving Networks / Microchip Technology

IC REG LINEAR 1.8V 1A TO220-5

На залиха: 590

$1.09000

XC6223N351GR-G

XC6223N351GR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 3.5V 300MA 4USP

На залиха: 0

$0.23055

XC6209B12APR-G

XC6209B12APR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LIN 1.25V 150MA SOT89-5

На залиха: 0

$0.29680

XC6601B16BMR-G

XC6601B16BMR-G

Torex Semiconductor Ltd.

IC REG LINEAR 1.65V 400MA SOT25

На залиха: 0

$0.36581

S-817B21AUA-CWKT2U

S-817B21AUA-CWKT2U

ABLIC U.S.A. Inc.

IC REG LINEAR 2.1V 35MA SOT89-3

На залиха: 0

$0.37990

NCP59151DS33R4G

NCP59151DS33R4G

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC REG LINEAR 3.3V 1.5A D2PAK-5

На залиха: 766

$1.94000

Категорија на производи

Top