STD790AT4

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

STD790AT4

Производителот
STMicroelectronics
Опис
TRANS PNP 30V 3A DPAK
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
транзистори - биполарни (bjt) - единечни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
STD790AT4 PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Obsolete
 • тип на транзистор:PNP
 • струја - колектор (иц) (макс):3 A
 • напон - дефект на колекторски емитер (макс):30 V
 • vce сатурација (max) @ ib, ic:700mV @ 100mA, 3A
 • струја - прекин на колекторот (макс):10µA (ICBO)
 • засилување на еднонасочна струја (hfe) (мин) @ иц, vce:100 @ 500mA, 2V
 • моќност - макс:15 W
 • фреквенција - транзиција:100MHz
 • Работна температура:150°C (TJ)
 • тип на монтирање:Surface Mount
 • пакет / куќиште:TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
 • добавувач уред пакет:DPAK
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
FJC2383YTF

FJC2383YTF

Rochester Electronics

TRANS NPN 160V 1A SOT89-3

На залиха: 2.395

$0.06000

FZT705QTA

FZT705QTA

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

PWR TRANSISTOR SOT223

На залиха: 0

$0.38160

BUW41B

BUW41B

Rochester Electronics

NPN POWER TRANSISTOR

На залиха: 7.548

$0.80000

BC808-40E6327

BC808-40E6327

Rochester Electronics

BIPOLAR GEN PURPOSE TRANSISTOR

На залиха: 6.000

$0.03000

NSBC143TDXV6T5

NSBC143TDXV6T5

Rochester Electronics

SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR

На залиха: 400.000

$0.04000

2SD1191

2SD1191

Rochester Electronics

POWER BIPOLAR TRANSISTOR NPN

На залиха: 24.300

$0.42000

PZT2222AT1

PZT2222AT1

Rochester Electronics

TRANS NPN 40V 600MA SOT223

На залиха: 0

$0.12000

2N5004

2N5004

Roving Networks / Microchip Technology

NPN SILICON TRANSISTOR

На залиха: 0

$223.34000

2SC2688-AZ

2SC2688-AZ

Rochester Electronics

POWER BIPOLAR TRANSISTOR NPN

На залиха: 70.735

$0.31000

BULB128-1

BULB128-1

STMicroelectronics

TRANS NPN 400V 4A I2PAK

На залиха: 0

$0.70000

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top