BC32825_J35Z

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

BC32825_J35Z

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
TRANS PNP 25V 0.8A TO-92
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
транзистори - биполарни (bjt) - единечни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
BC32825_J35Z PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Obsolete
 • тип на транзистор:PNP
 • струја - колектор (иц) (макс):800 mA
 • напон - дефект на колекторски емитер (макс):25 V
 • vce сатурација (max) @ ib, ic:700mV @ 50mA, 500mA
 • струја - прекин на колекторот (макс):100nA
 • засилување на еднонасочна струја (hfe) (мин) @ иц, vce:160 @ 100mA, 1V
 • моќност - макс:625 mW
 • фреквенција - транзиција:100MHz
 • Работна температура:150°C (TJ)
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
 • добавувач уред пакет:TO-92-3
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TIP112-BP

TIP112-BP

Micro Commercial Components (MCC)

TRANS NPN DARL 100V 2A TO-220AB

На залиха: 0

$1.22000

FJC2383YTF

FJC2383YTF

Rochester Electronics

TRANS NPN 160V 1A SOT89-3

На залиха: 2.395

$0.06000

BCP56-10,135

BCP56-10,135

Nexperia

TRANS NPN 80V 1A SOT223

На залиха: 0

$0.39000

PUMD2/DG/B3115

PUMD2/DG/B3115

Rochester Electronics

SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR

На залиха: 6.000

$0.03000

2SA2151

2SA2151

Sanken Electric Co., Ltd.

TRANS PNP 200V 15A TO3P

На залиха: 0

$2.79776

BC856B-7-F

BC856B-7-F

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

TRANS PNP 65V 0.1A SOT23-3

На залиха: 2.723

$0.20000

BSV52,215

BSV52,215

Nexperia

TRANS NPN 12V 100MA TO236AB

На залиха: 6

$0.46000

BC846A-TP

BC846A-TP

Micro Commercial Components (MCC)

TRANS NPN 65V 0.1A SOT-23

На залиха: 1.162

$0.21000

NTE2318

NTE2318

NTE Electronics, Inc.

TRANS NPN 700V 8A TO218

На залиха: 279

$8.75000

MMST2222AT146

MMST2222AT146

ROHM Semiconductor

TRANS NPN 40V 0.6A SOT-346

На залиха: 88

$0.36000

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top