1N4750A_S00Z

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

1N4750A_S00Z

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
DIODE ZENER 27V 1W DO41
Категорија
дискретни полупроводнички производи
Семејство
диоди - зенер - единечни
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
-
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Obsolete
 • напон - зенер (ном) (vz):27 V
 • толеранција:±5%
 • моќност - макс:1 W
 • импеданса (макс) (zzt):35 Ohms
 • струја - обратно истекување @ vr:5 µA @ 20.6 V
 • напон - напред (vf) (max) @ ако:-
 • Работна температура:-65°C ~ 200°C (TJ)
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:DO-204AL, DO-41, Axial
 • добавувач уред пакет:DO-41
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
JANTX1N4103-1

JANTX1N4103-1

Roving Networks / Microchip Technology

DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35

На залиха: 0

$4.39399

JANTX1N2831B

JANTX1N2831B

Roving Networks / Microchip Technology

DIODE ZENER 51V 50W TO204AD

На залиха: 0

$741.99760

1SMA4745HM2G

1SMA4745HM2G

TSC (Taiwan Semiconductor)

DIODE ZENER 16V 1.25W DO214AC

На залиха: 0

$0.08375

PLZ10C-HG3_A/H

PLZ10C-HG3_A/H

Vishay General Semiconductor – Diodes Division

DIODE ZENER 10V 500MW DO219AC

На залиха: 15.548

$0.33000

DDZX33-13

DDZX33-13

Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)

DIODE ZENER 33V 300MW SOT23

На залиха: 0

$0.03366

1C754.T

1C754.T

SMC Diode Solutions

DIODE ZENER 6.8V 500MW DIE

На залиха: 100

$0.63250

KDZVTFTR16B

KDZVTFTR16B

ROHM Semiconductor

DIODE ZENER 16V 1W PMDU

На залиха: 2.782

$0.43000

1N4714

1N4714

Roving Networks / Microchip Technology

DIODE ZENER

На залиха: 0

$2.70398

MMSZ4687-G3-18

MMSZ4687-G3-18

Vishay General Semiconductor – Diodes Division

DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD123

На залиха: 0

$0.04245

JANTXV1N6633US

JANTXV1N6633US

Roving Networks / Microchip Technology

DIODE ZENER 3.6V 5W E AXIAL

На залиха: 0

$492.55680

Категорија на производи

диоди - rf
1815 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/BAT-17-05W-H6327-883622.jpg
тиристори - scrs
4060 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/S6008VS3-843153.jpg
тиристори - триаци
3570 Предмети
https://img.chimicron-en.com/thumb/QJ8016LH4TP-883642.jpg
Top