NCP1250ASN100T1G

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел

NCP1250ASN100T1G

Производителот
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
Опис
IC PWM CTLR OCP LATCH
Категорија
интегрирани кола
Семејство
pmic - наизменична струја конвертори, офлајн преклопници
Серии
-
На залиха
0
Листови со податоци онлајн
NCP1250ASN100T1G PDF
Истражување
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Obsolete
 • излезна изолација:Isolated
 • внатрешни прекинувачи:No
 • напон - дефект:-
 • топологија:Flyback
 • напон - стартување:18 V
 • напон - напојување (vcc/vdd):8.8V ~ 28V
 • работен циклус:80%
 • фреквенција - префрлување:100kHz
 • моќност (вати):-
 • заштита од дефекти:Over Power, Over Voltage, Short Circuit
 • контролни карактеристики:-
 • Работна температура:-40°C ~ 125°C (TJ)
 • пакет / куќиште:SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
 • добавувач уред пакет:6-TSOP
 • тип на монтирање:Surface Mount
Испорака Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
Ние испраќаме нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените курири што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена
DHL e-commerce, 12-22 работни дена
FedEx меѓународен приоритет, 3-7 работни дена
EMS, 10-15 работни дена
регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во количката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, UPS, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / Гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испораката, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција за какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да важи за кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење

Препорака за Вас

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
NCP1236AD100R2G

NCP1236AD100R2G

Rochester Electronics

SWITCHING CONTROLLER, CURRENT-MO

На залиха: 34.417

$0.35000

MP172GJ-P

MP172GJ-P

MPS (Monolithic Power Systems)

UNIVERSAL INPUT, NON-ISOLATED OF

На залиха: 0

$0.94604

NCP1052P136

NCP1052P136

Rochester Electronics

SWITCHING REGLTR, VOLTAGE-MODE

На залиха: 8.605

$0.28000

UCC2580DTR-2

UCC2580DTR-2

Texas

IC REG CTRLR BST FLYBK VM 16SOIC

На залиха: 0

$3.07113

FSCQ0965RTYDTU

FSCQ0965RTYDTU

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

IC FPS PWM SWITCH 650V TO-220F-5

На залиха: 0

$1.48973

LNK605PG

LNK605PG

Power Integrations

IC OFFLINE SWIT OTP CV/CC 8DIP

На залиха: 159

$1.04000

FSGM0465RBUDTU

FSGM0465RBUDTU

Rochester Electronics

SWITCHING CONTROLLER

На залиха: 2.121

$1.00000

INN3464C-TL

INN3464C-TL

Power Integrations

INNOSWITCH3-MX 650V 18W

На залиха: 1.995

$1.71000

ICE3B5065PBKSA1

ICE3B5065PBKSA1

Rochester Electronics

SMPS CURRENT MODE CONTROLLER

На залиха: 272

$0.83000

IW1602-02B

IW1602-02B

Dialog Semiconductor

OFF-LINE DIGITAL GREEN-MODE QUAS

На залиха: 0

$0.18600

Категорија на производи

Top